EUROPE MEETS THE OVERSEAS – PBA ARUBA

Putem udruge Ocean znanja predsjednica udruge TILIA sudjelovala je na PBA – aktivnosti izgradnje partnerstva u Willemstad, Aruba. Cilj projekta bio je stvoriti snažnu vezu kontakata i partnerstva između Europskih prekooceanskih teritorija i Europe koji će voditi do razvoja budućih Erasmus+ projekata razmjene mladih. 

Stvorena je mreža kontakata i organizacija. Radnici s mladima dijelili su iskustva, znanja i ideje kako bi unaprijedili svoj svakodnevni rad te kako promovirati aktivno sudjelovanje mladih u Erasmus+ projektima. 

U projektu su sudjelovale organizacije iz 9 država – Aruba, Sint Maarten, Francuska Gvajana, Anguilla, Hrvatska, Portugal, Španjolska i Litva. 

Kroz cjelodnevne radionice stvoreno je 5 projekata razmjene na osnovi potreba i problema s kojima se susreću mladi u svojim lokalnim zajednicama od kojih je nekolicina aplicirana na tadašnje rokove Erasmus+ programa.